Wonk (1)

WONKW 2022 – podsumowanie

Wiosna to czas porządków. Dlatego właśnie wiosną, zapraszamy mieszkańców miasta i okolic do wzięcia udziału w akcji Wymień Odpady na Kulturalne Wypady. 23 kwietnia 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa,  odbyła się jej 8. edycja.

Gorzowianie nie zawiedli i tłumnie odwiedzali plac Gorzowskiego Rynku Hurtowego przy ulicy Targowej, który był miejscem akcji. Kolejki do punktów selektywnej zbiórki wydawały się nie kończyć. W zamian za odpowiednią ilość posegregowanych odpadów z jednej z frakcji – papier, plastik i metale lub elektroodopady, można było otrzymać bilet na wydarzenie kulturalne, sportowe czy voucher do lokalu gastronomicznego. A wszystko to dzięki partnerom akcji, których było ponad 60. W sumie do gorzowian trafiło ponad 2 000 wejściówek, miedzy innymi do filharmonii, teatru, kin, na koncerty, na mecze sportowe, basen czy zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Te kilka sobotnich godzin było też doskonała okazją do zaprezentowani naszych rodzimych artystów. Na scenie miedzy innymi prezentowali się młodzi adepci sceny ze Studia Teatralnego dzieci i młodzieży, działającego przy teatrze im. Osterwy w Gorzowie, kwartet perkusyjny, Orkiestra Dęta Siedlice oraz Jarosław Pikuła w programie: „W objęciach czasu”.

Nie zabrakło również stoisk EKO edukacyjnych, przygotowanych przez Laboratorium badawcze spółki Inneko, Gorzowski Ośrodek Technologiczny, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, firmę Elektro Recykling, Związek Celowy Gmin MG6 czy Nadleśnictwo Skwierzyna. Jak zawsze niezawodni byli przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej.

A teraz najważniejsze! W ciągu czterech godzin zostało zebranych:

7 200 kg elektroodpadów,

500 kg plastiku,

2500 kg makulatury,

150 kg aluminium.

Te liczby robią wrażenie! I pozwalają wysnuć wniosek, że świadomość ekologiczna mieszkańców Gorzowa jest coraz większa. A to bardzo cieszy.

wonk (22)wonk (21)wonk (20)wonk (19)wonk (18)wonk (17)wonk (16)wonk (15)wonk (14)wonk (13)wonk (12)wonk (11)wonk (10)wonk (9)wonk (8)wonk (7)wonk (6)wonk (5)wonk (3)wonk (4)