Inneko podsumowało akcję edukacyjną „Zielona Szkoła – Zielone Przedszkole” za rok szkolny 2017/2018. Ponownie okazało się, że najmłodsi potrafią świetnie dbać o środowisko. W tej edycji przedsięwzięcia wzięły udział 64 placówki, w tym 35 szkół i 29 przedszkoli.

Przypomnijmy, podczas akcji „Zielona Szkoła – Zielone Przedszkole” dzieci zbierają surowce wtórne, w tym makulaturę i nakrętki oraz baterie i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Dzięki naszej akcji w roku szkolnym 2017/2018 zebrano ponad 54 tony odpadów, w tym ponad 17 ton makulatury zmieszanej, 5 ton kartonu, 12 ton gazet, 4 tony nakrętek, 8 ton baterii i blisko 5 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Najwięcej odpadów zebrała Szkoła Podstawowa w Wawrowie, ale za tegoroczną zbiórkę słowa uznania należą się wszystkim uczestniczącym w akcji dzieciom! Dziękujemy, że wspólnie z nami dbacie o środowisko.

Z tego miejsca już dziś wszystkie placówki zapraszamy do udziału w akcji „Zielona Szkoła – Zielone Przedszkole” w roku szkolnym 2018/2019.

 

Poniżej prezentujemy listę placówek, które były najaktywniejsze w tej edycji akcji:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wawrowie

II miejsce – Miejskie Przedszkole nr 20 w Gorzowie

III miejsce – Miejskie Przedszkole nr 4 w Gorzowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Janczewie

V miejsce – Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 27 w Gorzowie

VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowym Kurowie

VII miejsce – Przedszkole Miejskie nr 29 w Gorzowie

VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Kłodawie