Inneko Z Darami

Z darami dla zwierzaków

Tuż przed Mikołajkami reprezentacja Zielonych Mikołajów z Inneko dotarła z prezentami do schroniska dla zwierząt „Azorki” na Zawarciu. Ta wizyta to podsumowanie spontanicznej akcji, która narodziła się na Teatralnej kilka tygodni temu, a której celem było udzielenie wsparcia porzuconym zwierzakom. Pracownicy Inneko skrzyknęli się, by zebrać środki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy i produktów dla podopiecznych, jedynego w Gorzowie, schroniska dla zwierząt.
Za zebrane pieniądze zakupiono koce, kołdry, zabawki, kagańce, smycze, szelki, derki, oraz ponad 100 kg karmy.
Obecnie w „Azorkach” na Fabrycznej przebywa ok 120 psów, w szczytowych momentach bywa ich nawet ponad 200, a miejsc docelowo jest 140. Jak się dowiedzieliśmy najtrudniejsze okresy to tuż po świętach bożonarodzeniowych oraz wakacje, wtedy do schroniska trafia najwięcej zwierzaków. Pracownicy schroniska starają się jak mogą, by zwierzakom było u nich dobrze oraz by jak najszybciej znalazły nowych, troskliwych właścicieli. Ostatnio organizowana przez nich akcja świąteczna, sprawiła, że aż 15 psów znalazło nowy dom, na co dzień nie jest aż tak dobrze. Stąd nasza pomoc i apel o przygarnięcie zwierzaka. A jeśli nie jest to możliwe schronisku i zwierzętom można pomóc inaczej, np. przynosząc jakąkolwiek żywność – karmę, kaszę, ryż. W zimie bardzo pożądany jest też olej spożywczy.
Akcję wymyśliła i koordynowała od początku Marzena Hryniak ze wsparciem działu marketingu – Moniki Piaskowskiej, Pauliny Szaji, Joanny Łodzińskiej i Jarosława Mikołajewicza.

Organizatorom i darczyńcom w imieniu zwierzaków i pracowników schroniska bardzo dziękujemy!

PS.
Na naszym profilu FB można obejrzeć galerię zdjęć z naszej wizyty.