Wspólne porządki

14 maja przy kościele w Chróściku 15 osób pracowało przy sprzątaniu i wycince drzew samosiejek. Była to inicjatywa mieszkańców do której przyłączył się Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie oraz Koło Gospodyń Miejskich z Gorzowa.

Jak mówi sympatyk KGM,  gorzowianin Piotr Klatta – Chcemy, by powstał tu teren rekreacyjny, bo to jest piękne miejsce. Ile razy tu jestem, nie widzę uciążliwości wysypiska śmieci, ale właśnie to, że Chróścik to miejska enklawa Gorzowa otoczona terenami leśnymi. Chcemy teren oczyścić. Znajduje się tam również hydrant, do którego teraz nie ma dostępu – dodał Piotr Klatta. W maju dostaliśmy pozwolenie, by tą działką się zająć. Do Urzędu Miasta wystąpiło ZUO. Wycinamy więc te, które są wskazane.

Na oczyszczonym terenie będzie można nie tylko odpocząć, ale zrobić grilla, wystawić przedstawienie w plenerze czy spotkać się z mieszkańcami.

Co kwartał ZUO wydaje gazetkę skierowaną do mieszkańców. W ten sposób informuje o swoich działaniach i planach oraz zaprasza do współpracy. To bardzo pozytywne, byle tylko mieszkańcy chcieli zareagować na te propozycje – dodaje Piotr Klatta.

Wśród społeczników znaleźli się również pracownicy ZUO.

To dopiero początek. W sobotę zrobiliśmy bardzo wiele dużo jednak pracy przed nami. Ciąg dalszy na pewno nastąpi mamy nadzieję, że zwiększmy  wsparciem  mieszkańców Chróścika.

W czasie wspólnego sprzątania zebraliśmy ponad 1,5 tony odpadów zielonych.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną pracę.