Mieszkańcy znów wymienią odpady na kulturalne wypady z Inneko

Przed nami kolejna edycja znanego i dobrze przyjętego w mieście eventu „Wymień Odpady na Kulturalne Wypady”.

Celem przedsięwzięcia Inneko jest uświadomienie mieszkańcom, że recykling to przyszłość, a dbanie o środowisko naturalne jest priorytetowym zadaniem współczesnego społeczeństwa.

„Wymień Odpady na Kulturalne Wypady” to jednodniowa akcja, podczas której każdy uczestnik przynosząc określoną, niewielką ilość surowców (tj.: makulatury, plastikowych butelek, puszek czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) otrzymuje bilet na imprezę kulturalną, sportową lub do lokalu gastronomicznego. Tłumy mieszkańców, jakie gromadzą się co roku w miejscach naszych zbiórek pokazują, że inicjatywa trafiła na podatny grunt, a umiłowanym w kulturze mieszkańcom nie jest obca idea recyklingu.
W tym roku akcja „WOnKW” będzie miała charakter pikniku, podczas którego oprócz wymiany surowców na bilety, mieszkańcy skorzystają z licznych atrakcji, w tym warsztatów oraz pokazów. Będzie też coś dla żołądka, bo na naszej imprezie mają pojawić się foodtrucki.

Do tego czeka nas zupełna nowość – „Recykling Fashion Show”, czyli pokaz mody śmieciowej, który będzie rozstrzygnięciem naszego konkursu na najlepszą kreację stworzoną z… odpadów.

Tegoroczna edycja „WOnKW” odbędzie się 21 kwietnia na terenie targowiska Gorzowskiego Rynku Hurtowego, tuż obok wyjścia z centrum handlowego NoVa Park. Na uczestników będą czekać bilety m.in. do teatru, kin, filharmonii, na Słowiankę, do parku trampolin Fun Jump, na mecze Stali czy np. do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

POBIERZ REGULAMIN