Wonkw3

Podsumowanie akcji „Wymień Odpady na Kulturalne Wypady 2018”

Tegoroczna edycja cyklicznego eventu Inneko zakończyła się pełnym sukcesem. Zebraliśmy łącznie ponad 4 tysiące kilogramów odpadów, a mieszkańcy, którzy odwiedzili targowisko GRH, mogli liczyć na wiele atrakcji towarzyszących.

1380 kilogramów makulatury, 100 kilogramów plastikowych butelek, 200 kilogramów puszek aluminiowych i 2400 kilogramów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – to bilans tegorocznej edycji akcji „Wymień Odpady na Kulturalne Wypady”.

Impreza odbyła się na terenie targowiska Gorzowskiego Rynku Hurtowego i trwała sześć godzin. Zbiórce odpadów towarzyszył rodzinny piknik, a gorzowianie chętnie korzystali z zapewnionych atrakcji. Do samego końca wiele działo się na dużej scenie, gdzie obserwowaliśmy pokazy taneczne, wokalne i muzyczne. Były też konkursy dla najmłodszych i rozstrzygnięcie „Recycling Fashion Show” – konkursu na najciekawszą kreację z odpadów, któremu towarzyszył pokaz mody. Jury (w składzie Natalia Ślizowska i Monika Kowalska) przyznało trzecie miejsce pani Katarzynie Kułagowskiej, drugie miejsce za swoją kreację wywalczyła pani Sylwia Pyżyńska, a wygrała pani Dorota Mańkowska.

Co warto dodać, w tegoroczną akcję „Wymień Odpady na Kulturalne Wypady” zaangażowane były wszystkie gorzowskie firmy związane z branżą wywozu, segregacji i przetwórstwa odpadów. Dziękujemy naszym partnerom: firmom Laguna, Ragn-Sells, Eneris Surowce, a także Gorzowskiemu Rynkowi Hurtowemu, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Związkowi Celowemu Gmin MG-6, sklepowi Żelazny, Radiu Plus Gorzów i wszystkim podmiotom, które przekazały bilety dla mieszkańców. Dziękujemy również Prezydentowi Miasta Gorzowa, który objął naszą imprezę honorowym patronatem. Cieszymy się, że w sobotę połączyliśmy siły na rzecz ekologii i mieszkańców. Do zobaczenia za rok!

wonkw1

wonkw2

wonkw4