Nominacja do nagrody Gospodarczej Prezydenta RP dla Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP nominowała Zakłady Utylizacji Odpadów Sp.  z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim  do Nagrody Gospodarczej w kategorii Zielona Gospodarka.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest powszechnie uznawana za najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców w Polsce. O jej nieporównywalnym prestiżu świadczy sposób wyboru najlepszych, którego raz w roku dokonuje Prezydent Polski.

To szczególne wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytucji i wynalazców, którzy wnoszą znaczący wkład   w innowacyjność i rozwój naszej gospodarki, odnoszą sukcesy na rynku globalnym, budują pozytywny wizerunek polskiej ekonomii w kraju i zagranicą.

Jest potwierdzeniem wyjątkowości zwycięskiej firmy w jednej z pięciu kategorii:

  • Innowacyjność – kategoria dla podmiotów, które stworzyły innowacyjne rozwiązania i wdrożyły je w praktyce;
  • Obecność na Rynku Globalnym – kategoria dla przedsiębiorstw osiągających znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych;
  • Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – kategoria dla przedsiębiorstw świadomie przestrzegających zasad ładu korporacyjnego i działających na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu;
  • Zielona Gospodarka – kategoria dla przedsiębiorstw, które działają w obszarze „zielonej ekonomii” lub na rzecz ochrony środowiska;
  • Trwały Sukces (kategoria na 25-lecie Święta Wolności) – kategoria dla przedsiębiorstw, które od wielu dziesięcioleci osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój.

6 maja br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się finałowa Gala XIII edycji tej prestiżowej Nagrody, podczas której Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczy statuetki laureatom w pięciu kategoriach.

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie: http://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza-prezydenta-rp/informacje-biezace/art,29,16-nominowanych-do-nagrody-gospodarczej-prezydenta-rp.html