06.05.2015 Prezydent Bronislaw Komorowski Podczas Wizyty W Poznaniu . Foto:Wojciech Olkusnik/KPRP UWAGA!!! Zdjęcia Pochodzące Z Oficjalnego Serwisu Fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP Mogą Być Wykorzystywane Jedynie W Celu Ilustrowania Materiałów Dotyczących Działań Prezydenta RP. Jakakolwiek Ingerencja W Integralność Zdjęcia W Tym Kadrowanie Czy Obróbka Graficzna Jest Niedozwolona. Wszelkie Wykorzystywanie Zdjęć Pochodzących Z Oficjalnego Serwisu Fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP W Celach Komercyjnych Lub W Materiałach O Charakterze Politycznym Jest Zabronione. Publikacja Lub Kontekst Wykorzystania  Zdjęcia Nie Może Naruszać Dobrego Imienia Rzeczpospolitej Polskiej, PrezydentaRP, Jego Rodziny I Kancelarii Prezydenta. Publikujący Zdjęcia Zobowiązuje Się Do Podpisania Ich Autora Oraz źródła Ich Pochodzenia.

Nagroda Gospodarcza prezydenta RP

W środę 6 maja br. w  Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się gala wręczenia nagród dla polskiego biznesu. Nagroda Gospodarcza prezydenta RP. jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w kraju.

Prezydenckie wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, instytutom naukowo-badawczym i wynalazcom w Polsce, którzy wnoszą znaczący wkład w innowacyjność i rozwój gospodarki, odnoszą sukcesy na rynku globalnym, budują pozytywny wizerunek polskiej ekonomii w kraju i za granicą. W tym roku do nagrody zgłoszono 106 firm. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 16 z nich. Finałową piątkę wybrał sam prezydent Komorowski.

Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył statuetki laureatom w pięciu kategoriach:

  • Innowacyjność
  • Obecność na Rynku Globalnym
  • Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu
  • Zielona Gospodarka
  • Trwały Sukces

Laureatami tegorocznej, trzynastej edycji zostali: Selvita, Inglot, Promotech, Mlekovita oraz Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim, który został zgłoszony do tej prestiżowej nagrody przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie Wielkopolskim zwyciężył w kategorii Zielona Gospodarka  jest to kategoria dla przedsiębiorstw, które działają w obszarze „zielonej ekonomii” lub na rzecz ochrony środowiska.