Wręczenie Nagrody

INNEKO Ekostrategiem 2017

Podczas uroczystej Gali w Filharmonii Zielonogórskiej, podsumowującej pierwszy dzień V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości organizowanego przez Polską Agencję Przedsiębiorczości, INNEKO sp. z o. o. została nagrodzona tytułem EKOSTRATEG 2017. To nagroda honorująca firmy z sektora energetycznego oraz instytucji publicznych, zajmujących się ochroną środowiska, które cechuje dbałość o środowisko naturalne, również podczas szukania innowacyjnych rozwiązań dla gospodarki. To prestiżowe wyróżnienie przyznawana jest w ramach programu prowadzonego przez PAP, redakcję Forum Przedsiębiorczości „Dziennika Gazety Prawnej” oraz redakcję Biznes Plus „Gazety Wyborczej”.
INNEKO przyznano tytuł „Ekostratega” za realizację kompleksowej gospodarki odpadami na najwyższym poziomie oraz za wykonywanie zamówienia publicznego z wolnej ręki w trybie in house – jako pierwsza spółka w Polce!
Statuetkę z rąk prezesa Polskiej Agencji Przedsiębiorczości odebrał prezes Grupy Kapitałowej INNEKO Artur Czyżewski.
Oprócz wręczenia nagród wyróżnionym firmom i instytucjom, Kongresowi, który w tym roku gościł w województwie lubuskim i odbywał się pod hasłem „Państwo XXI wieku. Gospodarka oparta na wiedzy”, towarzyszyło kilkanaście konferencji branżowych i paneli dyskusyjnych, poświęconych m.in. ochronie środowiska, współpracy nauki z biznesem, samorządom, polityce mieszkaniowej, transportowi publicznemu, itp. Wśród ich prowadzących znalazł się także prezes INNEKO, który współprowadził konferencję, i dość burzliwą pod koniec dyskusję, na temat „Miasto przyszłości, czyli jakie. Rola czynnika smart i green w samorządach”.
Wśród zaproszonych gości Kongresu znaleźli się przedstawiciele biznesu, polityki, mediów z Polski, a nawet zagranicy, m.in. Teresa Mokrysz – prezes zarządu Mokate, Danuta Hubner – polityk i ekonomistka, Małgorzata Olszewska – była wiceminister administracji i cyfryzacji, prof. Dariusz Rosati – poseł Parlamentu Europejskiego, Janusz Jasiński – Rada Główna Konferencji Lewiatan, dr hab Waldemar Sługocki – senator RP, ekspert ds. polityki regionalnej.