Eko Reaktywator

EKO-reaktywacja

EKO-REAKTYWATOR to miejsce do którego każdy może dostarczyć niepotrzebne, ale nadal nadające się do użycia przedmioty. Przez nasz profil ma portalu społecznościom  Facebook informujemy mieszkańców o każdej rzeczy, która czeka na nowego właściciela. Często na śmietnik wyrzucane są  meble, zabawki czy rowery w bardzo dobrym stanie. EKO-REAKTYWATOR daje możliwość wykorzystania ich przez nowych właścicieli, dzięki czemu ograniczymy liczbę odpadów.

EKO-REAKTYWATOR  działa od 16 września na terenie INNEKO przy ul. Teatralnej 49.  Przyjmujemy: meble (krzesła, tapczany, stoły, taborety itp.), doniczki, zabawki, rowery, wyroby ceramiczne i szklane, a także urządzenia elektroniczne z wykluczeniem zawierających nośniki danych.

Punkt EKO-REAKTYWATOR jest czynny od 7.00-15.00 w dni robocze.

W ten sposób promujemy proekologiczne postawy wśród mieszkańców związku MG6 , a jednocześnie zmniejszamy masę odpadów poprzez powtórne użycie przedmiotów, co wpisuje się w wytyczne w zakresie gospodarki odpadami, które przyjęła Unia Europejska na kolejne lata. Dzięki tej inicjatywie łączymy osoby, które chcą się pozbyć niepotrzebnych ale nadal użytecznych rzeczy z tymi, którzy tych przedmiotów potrzebują. W ten sposób wygrywają nie tylko mieszkańcy ale też środowisko.

Od początku akcji do punktu trafiło 59 przedmiotów, a nowego właściciela znalazło 39 z nich.  Największym zainteresowaniem cieszą się sprzęty elektryczny i elektroniczny oraz ceramika. Nowych właścicieli znalazły również: naczynia, pralki, rowerek dziecięcy, TV, ozdoby. Teraz na chętnych czekają m. in. telewizory, nocnik dziecięcy, monitor, drukarki wielofunkcyjne, pralka typu „Frania” buty narciarskie,  naczynia, wózki inwalidzkie oraz okap kuchenny.

Niezmiernie cieszy fakt, że coraz więcej osób korzysta możliwości jakie oferuje nasz punkt.

Komplet informacji na temat działalności EKO-REAKTYWATORA dostępny jest na FB/ innekogorzow