Zielony Mikołaj Inneko

Dzień z Zielonym Mikołajem

Dzień św Mikołaja mieliśmy bardzo pracowity. Już od samego rana witały nas na Teatralnej dwa Mikołaje, Zielony i Czerwony, które składały pracownikom życzenia i wręczały skromne podarki. Ale tego dnia to my rozdawaliśmy częściej prezenty, niż je otrzymywaliśmy.

Zaczęło się przed południem w Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci w wieku przedszkolnym z rodzin bezrobotnych i niewydolnych wychowawczo. Nasz Zielony Mikołaj, wraz z reprezentacją Inneko, spotkał się tam z cudownymi maluszkami w wieku 3 do 5 lat. Jak to przy takiej okazji były piosenki, były rozmowy z Mikołajem no i oczywiście prezenty, ufundowane przez Inneko, m.in. gry, kredki, słodycze. Pani kierownik opowiedziała nam o ich działaniach, jak zbierają środki na działalność, bo tego zawsze brakuje. Inneko zaoferowało placówce dalszą współpracę i wsparcie, a Państwa też namawiamy do wpłat datek na konto Stowarzyszenia Opiekuńczego „O uśmiech dziecka” nr konta 64 8363 0004 0000 5584 2000 0001. Bardzo to im pomoże. Przy wyjściu otrzymaliśmy od dzieci piękne karty świąteczne, ręcznie robione.

W samo południe, wraz z tłumem przedszkolaków z gorzowskich przedszkoli dekorowaliśmy na Starym Rynku, pod katedrą, jedenaście choinek, z których każda została wcześniej przygotowana i przystrojona przez pracowników Inneko, m.in. w piękne zielone kokardy z naszym logo. Dzieci z kolei przygotowały w przedszkolach własne ozdoby, które zawisły na choinkach. Efekt przepiękny, warto pójść i podziwiać. W trakcie dekorowania nasz Zielony Mikołaj częstował dzieci cukierkami, które szybko zniknęły. Klimat był iście świąteczny, szkoda, że pogoda się nie dopasowała.

Ostatnim akcentem dnia św. Mikołaja była wizyta w Pogotowiu Opiekuńczym w Gorzowie, gdzie delegacja Inneko spotkała się z podopiecznymi, dziećmi i młodzieżą w wieku 7-18 lat. Tym razem Inneko ufundowało prezenty w postaci powerbanków, plecaków, notesów.

Był to dla nas bardzo intensywny dzień, pełen pozytywnej energii ale i wzruszeń, który dał nam do myślenia. Z pewnością wizyty we wspomnianych placówkach nie będą ostatnimi, zamierzamy kontakt utrzymać i dalej, w miarę naszych możliwości, wspierać podopiecznych i ich opiekunów. Cieszymy się, że Was poznaliśmy!

Za ogrom pracy włożony w zbieranie funduszy, przygotowywanie i pakowanie masy prezentów i wreszcie za ciężką pracę tego dnia podziękowania należą się zespołowi marketingu: Monice Piaskowskiej, Paulinie Szai, Joannie Lodzińskiej oraz Marzenie Hryniak, Monice Kowalskiej i Bartoszowi Brojeckiemu.

Zdjęcia dostępne w naszej galerii na Facebooku