Pamiętaj o mnie

Profesjonalna firma zajmująca się kremacją zwierząt

„Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka” to fakt. Jest wierny, nie pamięta win, kocha bezwarunkowo. Wspólne spacery motywują do ruchu na świeżym powietrzu, w przypadku osób starszych i samotnych, dają poczucie „bycia potrzebnym”. Single czują się mniej samotni. Zwierze – przyjaciel, to ktoś ważny, z kim czujemy więź emocjonalną, komu możemy się pożalić i kto rozweseli. Wszystko to mamy w pamięci, dlatego też tak trudno jest nam podjąć ostateczną decyzję i wyobrazić sobie życie bez niego. Niestety, czasami uśpienie kota czy uśpienie psa jest podyktowane tylko głosem serca. To świadectwo ogromnej miłości, jaką go darzyliśmy. Z pewnością zasłużył sobie na to.

Każdy pupil daje nam wiele cennych darów

Dzieci, dorośli, starsi, zdrowi i chorzy – dla każdego zwierzę może być lekarzem, przyjacielem czy psychologiem.

Któż z nas nie słyszał o terapiach z udziałem zwierząt, które przynoszą doskonałe rezultaty w walce choćby z autyzmem ? Ten, kto posiada psa zapewne niejednokrotnie przekonał się, że jest to bezinteresowny przyjaciel, który nigdy nie zawiedzie, nawet kiedy wszyscy odejdą . To między innymi z tego powodu jest traktowany jak pełnoprawny członek rodziny. Ponadto warto dodać, że obecność zwierzęcia uspokaja, pozwala oderwać myśli od prozy życia. Nie ma też na świecie lepszego psychologa. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, że ukochany pies, mruczący kot, czy nawet rybki – każde z nich daje człowiekowi coś, co czyni jego życie piękniejszym i zdrowszym. Jak wiele jego obecność dla nas znaczy dostrzegamy w chwili, kiedy zwierzę choruje. To czas, kiedy ta przyjaźń jest wystawiona na próbę. Podejmujemy kroki, aby ratować pupila, a kiedy nie ma takiej szansy, z obawą, lękiem, bólem, kierowani sugestiami weterynarza, rozważamy inne wyjście.

Eutanazja psa czy kota to ostateczność, ale czasem właśnie w ramach tej wieloletniej przyjaźni powinniśmy tak postąpić. To boli rzecz jasna.Usypianie psa, choć jest trudną decyzją, czasami jest jedynym racjonalnym wyjściem, by nie skazywać pupila na cierpienie. Uśpienie pupila, którego niespiesznie w cierpieniach zabiera choroba, wynika z troski o zwierzę. Nie myślmy o swoim bólu po jego odejściu, ale raczej o tym, że po przyjacielsku chronimy go od cierpienia. Uśpienie kota czy psa odbywa się w naszej obecności ,więc jesteśmy z nim do końca . Naszą obecnością spłacamy zatem dług wdzięczności za bezinteresowną, czasami długoletnią przyjaźń. Jeśli i Ty jesteś zmuszony do podjęcia takiej decyzji, ponieważ nie możesz znieść cierpienia swego zwierzaka, zdecyduj się na ten trudny krok. Jeśli chodzi o uśpienie psa koszt nie jest duży, a wszystko przebiega w pełni humanitarnie i co najważniejsze, w Twojej obecności . Będzie Ci go brakowało, to pewne, ale masz możliwość zachowania po nim pamięci.

Spalarnia zwierząt spopieli Twojego pupila, a Ty będziesz mógł wybrać dla niego nawet cmentarz dla zwierząt. Dzięki temu ślad tej przyjaźni będzie z Tobą na zawsze, a pamięć po przyjacielu wciąż żywa. Cmentarz dla zwierząt to odpowiednie miejsce dla pupila, który w Twoim życiu znaczył wiele. Nie skazuj więc go na cierpienie bojąc się rozłąki- to bardzo samolubne podejście. Jasne, że nie chcemy się z nim rozstawać, ale w ramach przyjaźni uśpienie kota, czy ukochanego psa w sytuacji, kiedy nic już nie możemy zrobić to po prostu nasz obowiązek .

Regulamin kremacji

Cennik – pamiętaj o mnie

Zezwolenie na kremacje